
Spectaculaire afsluiting demo-seizoen paarden-roeireddingboot *video*
RecreatieOp zondag 17 september werd de vierde en laatste demonstratie met de paarden-roeireddingboot gehouden. Er stonden witte koppen op het water bij een noordoostelijke wind van 5 à 6 Beaufort. Toch durfde de bemanning het aan om zee te kiezen.
Dat leverde spectaculaire beelden op voor de circa 3000 kijkers. De boot was vanaf het strand tussen de hoge golven soms niet eens meer zichtbaar… De altijd wat riskante terugtocht door de branding verliep met de stopzak achter het scheepje feilloos. Schipper Peter van Suijlekom zette de ‘Secretaris Schumacher’ met de neus recht op het strand. Daarna moesten de roeiers te water om de boot te keren, omdat het trekoog om de boot op de wagen te lieren, aan de achtersteven zit.
Onder grote hilariteit werd de boot vervolgens door het publiek op de lanceerwagen getrokken. Daarna namen de paarden de combinatie weer op sleeptouw door de duinen. Het was één van de fraaiste demonstraties uit de geschiedenis.
Van deze demonstratie is een bijzonder mooi filmpje gemaakt! Deze bekijk je via deze link.

